VolNÉ DeZZy | GO |
OhoDNoTÍm BloG | GO |
VyRobÍM KLikAčKU | GO |
vyMěNím KLikačKu | GO |

Únor 2009

soustredko

28. února 2009 v 8:56 | andiik |  moe keci
uz jsem se vam omlouvala za to ze jsem jela na soustredko a ze sem nic nedam po tu dobu mno a jen vam chci rict ze to tam bylo dobre krom jidla ( to bylo na bliti ) jinac tam byla prdel a pozdeji sem dam i nake foto xD a tak mi kdyztak pisnete jak jste se meli vy ju ?? tak pa

HSM

20. února 2009 v 12:48 | andiik |  filmi
Originální název: High School Musical
Žánr: Drama, Komedie, Muzikál, Rodinný, Romantický
Rok výroby: 2006
Režie: Kenny Ortega

Popis filmu

High School Musical je americký "udělaný-pro televizi" hudební film, publikovaný a distributovaný Disney. Byl vydán 20.1.2006.

Film byl jeden z nejúspěšnějších na Disney Channel Original Movies, publikovaný s pokračováním a delimitací potvrzen,í a soundtrackem, který byl komerčně nejúspěšnějším albem roku 2006.

Film byl jeden z nejvice uspesnych na Disney kanálu Originalnich filmu, publikovany s pokracovanim zatvrzelý vedlejsi produkt, a zvukovy zaznam, ktery byl nejvice komerecne-uspesne album roku 2006.

High School Musical je příběh dvou středoškoláků: Troye Boltona, kapitána basketballového družstva a Gabrielly Montézové, právě přistěhované, stydlivé studentky, která vyniká v matematice a vědě. Společně se účastní školního muzikálu. Navzdory ostatních studentů, kteří se snaží překazit jejich sny, Troy a Gabriella dále přetrvávají a povzbuzují ostatní okolo.

HSM 2

20. února 2009 v 12:44 | andiik |  filmi
Originální název: High School Musical 2
Žánr: Drama, Komedie, Muzikál, Rodinný, Romantický
Rok výroby: 2007
Režie: Kenny Ortega

Popis filmu

Láska Gabrielly a Troye trvá i o prázdninách, kdy si s partou spolužáků přivydělávají v místním klubu který vlastní rodiče Sharpay a Ryana. Jejich společnou vášní je muzika, a tak není divu, že se přihlásí do pěvecké soutěže, kterou jim bude komplikovat hádka kvůli Sharpay. Gabrielle se nelíbí že Sharpay koketuje s Troyem a on se nechá ovládat. Gabriella se s Troyem na chvíli odloučí a Troy se pohádá se svým týmem Wildcats.

Troy řekne Sharpey co opravdu chce. Sharpay je uplně zaskočena protože toto nečekla. Tento rozhovor slyšela Kelsi a řekne to Chadovi a ryanovi který se stal jedn z týmu Wildcats. Troy bude za Tygrama a omluví sem jim a ryan mu domluví aby spíval se Sharpay v soutěži a Try to příme. Místo Sharpey bude zpívat Gabriella a zase se dají s Troyem dohromady. A vše skončila jak má. Troy je zase s Gabriellou a má zpátky i svůj tým Wildcats.


HSM 3

20. února 2009 v 12:39 | andiik |  filmi

Dlouhý popis filmu

Fenomén Muzikál ze střední se zrodil jako nápad v obývacím pokoji producenta Billa Bordena. "Chtěl jsem natočit nějaký muzikál, na který bych se mohl podívat se svými dětmi. Tak prosté to bylo," říká Borden.

Ačkoliv se v poslední době muzikál s úspěchem filmů pro dospělé, jako například Moulin Rouge nebo Chicago, vrátil do jisté míry do popředí pozornosti, nikdo netočil muzikály pro dospívající mládež. "Bill a já máme tenhle žánr opravdu rádi," míní Bordenův produkční partner Barry Rosenbush. "Co se prvního filmu týče, nesnažili jsme se znovu vynaleznout kolo...snažili jsme se ho jen znovu uvést do povědomí."

"Filmová historie je plná hudebních komedií pro mládež," pokračuje Rosenbush. "Filmy ve třicátých a čtyřicátých letech, které všichni zbožňujeme - Westside Story, Za zvuků hudby a později Pomáda - ty všechny byly pro mladé."

Borden a Rosenbush v době, kdy se objevil nápad na Muzikál ze střední, už se scenáristou Peterem Barsocchinim na jednom projektu spolupracovali, takže ho oslovili i s tímto. "Říkali, že chystají film pro společnost Disney, ve kterém bude hudba a sport," vzpomíná Barsocchini. "To pro mne obojí není nic nového - v mládí jsem hrál basketbal a koncem šedesátých let jsem v San Franciscu pracoval jako hudební kritik."

K převedení tohoto nápadu na obrazovky se k triu připojil všestranně nadaný režisér a choreograf Kenny Ortega. "Kenny má neuvěřitelnou spoustu talentu v mnoha oborech, takže je to fantastický režisér," míní Borden. "Je to hudebník. Skvěle tančí. Ovládá choreografii. Hraje. Skutečně ten scénář drží pohromadě. Dokáže vzít nějaký koncept a oživit ho ve formě muzikálu tak, jako by to nedokázal nikdo jiný na celém světě. Kenny je skutečně ohromující."

"V případě Muzikálu ze střední jsem se v podstatě jen snažil užívat si vyprávění příběhu formou muzikálu tak, aby to bylo veselé a zábavné, aniž bychom se museli spoléhat na přehnaně komplikovaný příběh a na složitě definované postavy," soudí Ortega. "Jenom se snažím oživit ho tak, aby byl co nejzábavnější, nejbarevnější a co nejvíce vzrušující."

Zmíněný tým stál u zrodu fenoménu, který dal následně vzniknout nejsledovanějšímu filmu na kabelové stanici, dvěma nejsledovanějším filmům na stanici Disney Channel, dvěma soundtrackům, které získaly několik platinových desek, koncertnímu turné, muzikálu na ledě, který získal bezpočet cen a ocenění a který ovlivnil mládež po celém světě. "Mládež celého světa zkrátka v zásadě žije velice podobně," myslí si Borden.

Přerod Muzikálu ze střední na stříbrné plátno byl pro Ortegu splněným snem. "Vždycky jsem toužil po tom, režírovat muzikál, uváděný v kinech," prozrazuje Ortega.

Režisér byl tedy na tento zásadní krok připravený. "První, co nám Kenny Ortega řekl, bylo, že nechce točit remake předchozích dvou dílů. Chtěl zachovat klasickou atmosféru Muzikálu ze střední, ale nechat jeho hrdiny dospívat," vzpomíná Barsocchini. "Končí střední školu, takže jim nadělíme starosti, které studenti v posledním ročníku mají - maturitní ples, maturita, oslava na konci roku a odchod ze školy. Je to potřeba vyvážit - točíme hudební komedii, ale chceme se pokusit ji postavit na skutečných starostech."

Ortega si takovou příležitost doslova vychutnává. "Peter nám dodal báječný nástin a spolupracoval se mnou na umístění písniček," říká. "Mohli jsme se s herci sejít a přihodit do filmu i nějaké improvizace. Poslední verze scénáře vznikaly ve spolupráci s herci a tanečníky přímo ve studiu, kde jsme zkoušeli."

"Ačkoliv je Muzikál ze střední filmem pro kina, chtěli jsme zajistit, aby působil podobně, jako předchozí dva," dodává Borden.

Tvůrci připouštějí, že jim povýšení na "plnohodnotný" film umožnilo zvednout laťku. "V Muzikálu ze střední 3 jsou působivější hudební čísla s náročnější choreografií a s více tanečníky, rozlehlejší kulisy se složitějším nasvícením a ozvučením, a lepší a úchvatnější kostýmy," slibuje Ortega.

"Jedním z málo zdůrazňovaných faktů kolem Muzikálu ze střední je to, jak moc jsou naši herci doopravdy talentovaní," říká Barsocchini. "Ano, ze všech se stali miláčci dospívající mládeže. Ale jsou to dobří mladí herci. To jejich zručnost má zásluhu na tom, že se do nich všichni zamilovali. V tom to všechno je."

V popředí hereckého týmu samozřejmě stále vynikají představitelé dvou hlavních hrdinů, Troye Boltona a Gabrielly Montez, Zac Efron a Vanessa Hudgens.

"Je velice vzrušující, že jsme to dotáhli až na plátna kin," soudí Efron. "Na tohle jsme čekali, o to jsme usilovali, a je to skvělé, protože cítíme, že jsme si to doopravdy zasloužili. Jsme prostě jen obyčejní kluci a obyčejné holky, kteří natočili Muzikál ze střední a ten se teď dál vyvíjí."

Efron se svou postavou dospěl. "Troy se dá popsat mnoha způsoby," míní. "Je to velice průměrný středoškolák, který se vypořádává s každodenními starostmi. Ale zábavné na něm je to, že má spoustu skrytých dovedností. Takže musí udržet v rovnováze celou řadu věcí - basketbalový tým, nově vzniklou lásku ke zpěvu, a pak samozřejmě i Gabriellu. Co s nimi po střední škole bude? Netušíte. Jde o naprosto klasický středoškolský příběh, o kterém my ale zpíváme."

Podle scenáristy Petera Barsocchiniho byla postava Troye Boltona inspirována věhlasným hráčem amerického fotbalu za Pittsburgh Steelers, Lynnem Swanem. Barsocchini se Swanem chodil na střední školu a hráli ve stejném basketbalovém týmu. "Jednoho dne jsme jeli autobusem na zápas a oni mi povídá, že by ho hrozně lákalo zkusit si balet," vypráví Barsocchini. "A takhle ta postava vznikla. Na mladé je dnes vyvíjen obrovský nátlak, aby se snažili být oblíbení a úspěšní, že je těžké zkusit si něco jiného." "Jedním z hlavních záměrů filmu je sdělit mladým, že mohou být čímkoliv, čím chtějí," dodává producent Don Schein.
"Troy Bolton odjakživa plánoval, že půjde se svým nejlepším kamarádem Chadem na místní univerzitu," vysvětluje Borden. "Teď ale čelí kvůli vztahu s Gabriellou a kvůli nově objevenému zalíbení v divadle před těžkým rozhodováním."

Efronova postava ale podle něj není jedinou, která čelí zásadním otázkám. "Vanessina postava má možnost odejít na stipendium na Stanfordskou univerzitu."

"Gabriella se vždycky řídila jen hlavou," říká k tomu Hudgens. "V tomhle filmu je tak trochu rozpolcená, protože neví, jestli má poslouchat hlavu nebo srdce - řeší těžké otázky, snaží se přijít na to, jak si poradit s přáteli, rodinou, se vztahy, se studiem."

"Pořád mě udivuje, jak se jako herečka rozvíjí," chválí Vanessu Hudgens Ortega. "Umí tančit. Umí zpívat. Umí hrát. Je s ní zábava, je dokonalá. Je zrozená pro hlavní role."

"Natáčení Muzikálu ze střední 3 byla ta největší zábava, kterou jsem při natáčení filmů zažila," říká Hudgens. "Máme k sobě všichni blízko a musíme být spolu každý den, pracovat, smát se a prostě se chovat jako normální středoškoláci."

Ashley Tisdale se vrací ve své nezapomenutelné roli Sharpay Evans. "Sharpay je postavou, kterou svět doslova miluje," prohlašuje Barsocchini. "Každý by se tak trochu toužil stát Sharpay. Je to protivná dívka s dobrým srdcem - víceméně. Popravdě, pojmenoval jsem ji podle psa, který mě pokousal."
"Je to primadona," popisuje Tisdale. "Milujete, že ji nenávidíte. Sharpay vytváří napětí. Ale myslím, že někde uvnitř - hodně, hodně hluboko - je nejspíš celkem milá. Nejspíš."

V rámci příběhu filmu spolu Sharpay, Ryan, Kelsi a překvapený Troy soupeří o stipendium na prestižní umělecké škole Juilliard. "Samozřejmě, že po něm touží hlavně Sharpay, a dělá všechno pro to, aby své soupeře vyřadila."

V roli Sharpayina tajuplného bratra Ryana se vrací Lucas Grabeel. "Strhává na sebe pozornost," prohlašuje o něm Ortega. "Vždycky hrála prim Sharpay, ale v tomhle filmu je najednou středem pozornosti Ryan. Skutečně se změnil a dozvíte se o něm ještě více než v minulosti."

Podle Grabeela se vztah s jeho filmovou sestrou převádí i do reality. "Jsme doopravdy jako bratr a sestra a je to skvělé. Proudí mezi námi ohromná energie a oba si výtečně pomáháme."

"Lucas je úžasný, dokonalý herec, tanečník i zpěvák," říká Borden. "Stvořil postavu, která je naprosto odlišná, než jaký je ve skutečnosti on sám. Lucas je jemný, pohodový a doopravdy milý. Na plátně je jako smyslů zbavený."

Corbin Bleu přivádí na plátna kin svou postavu, zamilovanou do basketbalu. "Chad je klasický sportovec," míní Bleu. "Žije basketbalem, dýchá ho a možná i jí. Moc rád je se svými kamarády, má rád Troye a v Taylor získal velice milou přítelkyni."

"Chad Danforth je postavou, ke které mám jako scenárista velice blízko, protože jsem vyrostl v tělocvičně," prohlašuje Barsocchini. "Strávil jsem bezpočet hodin ve zpocených ponožkách házením na koš. Chad nemá žádné problémy. Prostě ho baví hrát basketbal a chce se tomu věnovat i na vysoké."

"Tenhle film se zabývá přátelstvím a kamarádstvím, poutem, které vzniklo mezi dvěma kamarády, a tím, jak se vyvíjí. Jde tu o to, že je skvělé sledovat, jak se vaši kamarádi vypracovávají a jdou si za tím, čemu se chtějí věnovat, ale současně je smutné, že o ně tak přicházíte," míní Bleu.

"Corbin je obrovský dříč, největší, jakého jsem kdy poznal," hodnotí Ortega. "Zaměří se třeba na jediný taneční krok a bude ho tvrdě trénovat, dokud nebude mít pocit, že to opravdu lepší být nemůže. To Corbin přišel s nápadem, že by mohl Chad pořád všude nosit basketbalový míč. Spal s ním. Nedal ho z ruky, dokud si nebyl jistý, že s ním zvládne cokoliv."

V roli Taylor McKessie se vrací také Monique Coleman. "Během Maturitního ročníku má mnohem více povinností - je prezidentkou studentské komise a má na starosti kroniku, což k ní podle mého názoru velice dobře sedí," domnívá se Coleman. "Je doopravdy ve svém živlu. Maturovat mohla už v den, kdy na školu nastoupila. Je připravena ovládnout svět."

Ve třetím díle Muzikálu ze střední si ale Taylor poprvé zkouší také roli něčí přítelkyně. "Je to zajímavé, protože v předchozích filmech byla Taylor přísně nezávislá. Je prima vidět, jak ji obohatila skutečnost, že se zakoukala do Chada Danfortha," chichotá se Coleman. "Přesto si myslím, že je pro dívky důležité vidět postavu, jejíž nejsilnější stránkou je to, že chodí s nějakým klukem."

Barsocchini prohlašuje, že Taylor vždycky věděla, co chce, a to se v Muzikálu ze střední 3 nezměnilo. "Taylor, stejně jako Chad, není nijak komplikovanou postavou," říká scenárista. "Nevidí žádné hranice toho, co by mohla dokázat, a je ochotna se vypracovat. Tisíce rodičů nám v dopisech děkovaly za to, že máme v našem filmu postavu, která dělá domácí úkoly. Chce prostě být nejlepší."

"Myslím, že to, co lidi na plátně a na obrazovkách vidí, je učiněné kouzlo, a klíčem k úspěchu je to, že se Kenny nespokojí s pouhým zpíváním, tančením a hraním," tvrdí Coleman. "Musíme vyprávět nějaký příběh, a ten musí být věrohodný."

V tomto díle se ale objevuje také několik nováčků. "Abychom naše tři nové herce našli, zkoušeli jsme na konkurzech tisíce mladých herců a posléze výběr zúžili na patnáct, kteří vyhovovali našim požadavkům," vysvětluje Borden. "Přivedli jsme je do tanečního studia a nechali je zpívat, tančit a sportovat. Finální trojice v sobě měla jisté kouzlo, které podle nás mohlo na plátně fungovat."

"Když jsme o nových postavách přemýšleli, souhlasili jsme všichni s tím, že nechceme hledat 'nového Troye' nebo 'novou Taylor'", objasňuje dále Borden. "Chtěli jsme zcela nové postavy, neměli jsme v plánu někoho klonovat. Tak to ve škole nebo v životě zkrátka není a my proto nechceme, aby náš film něco takového naznačoval."

Osmnáctiletý herec Matt Prokop byl ohromený tím, že ho obsadili do role fanouška rocku Jimmieho "Rakeťáka" Zary. "Je to jako sen. Nikdy v životě by mě nenapadlo, že budu hrát v muzikálu - před natáčením tohohle filmu jsem nikdy nezpíval ani netančil," říká. "Je to tak trochu děsivé, protože o Muzikálu ze střední každý slyšel a teď se chystá premiéra i v kinech."

Justin Martin byl obsazen jako Donny Dion, Jimmieho nejlepší kamarád a pomocník týmu Tygrů. "Ti dva se spolu kamarádí a jsou tak trochu něco jako Abbott a Costello. Moc se k sobě nehodí, takže je to dost zábavné," vysvětluje Borden. "Donny je ten přemýšlivější z nich. Donny neskočí do vody rovnou, ale nejdřív si zjistí, jak je tam hluboko," dodává Barsocchini.

Hledání představitelky role Tiary zavedlo tvůrce za oceán, kde objevili Jemmu McKenzie-Brown. "Když jsme se s Jemmou setkali, došlo nám, že toho umí opravdu hodně," míní Barsocchini. "Je opravdu velice schopná. Veděli jsme, že Tiaru můžeme udělat ještě zajímavější, než jsme původně předpokládali."

"Stane se z ní Sharpayina osobní asistentka - její poskok," dodává McKenzie-Brown. "Vzhlíží k Sharpay a stará se o její požadavky, ale potají kuje pikle."

Herci z původních filmů nováčky přivítali s otevřenou náručí. "Je to skvělé, mít tu někoho
nového," prohlašuje Coleman. "Působí to jako na skutečné střední škole."

V hudební tradici Muzikálu ze střední pokračují skladatel David Lawrence a hudební poradce Steven Vincent. Soundtrack pro třetí díl se skládá z deseti skladeb, složených zkušenými autory předchozích hitů série. "Návrat skladatelů a textařů nám hodně pomohl a myslím, že máme v rukou vůbec nejlepší soundtrack z celé série," soudí Ortega. "Pomáhá rozvíjet příběh. Podtrhuje povahy postav. Je dynamický, rytmický, romantický, zábavný, orchestrální, symfonický i sborový. Má velkolepé i nenápadné pasáže a dokáže to všechno i různě kombinovat."

Celý film například zahajuje skladba Now or Never. "Ukazuje nám, jak Troy s pomocí tance a zpěvu čelí obrovskému dilematu," popisuje Ortega. "Je to skvělý zpěvák a chtěl by vystupovat, ale současně je taky výtečný a úspěšný atlet. Vidíme tu sport, vidíme tu tanec, posloucháme skvělý zpěv, a musíme to zkombinovat do příběhu tak, abychom pochopili, co zrovna tenhle chlapec prožívá."

Při natáčení scén k této skladbě, které se odehrávají v tělocvičně při Troyově posledním zápase v týmu Tygrů, zaplnilo její prostory více než 2000 statistů. "Byl to naprosto neskutečný zážitek," popisuje Efron. "Působilo to na nás jako opravdový zápas, protože jsme hráli proti opravdovému týmu a nic jsme nepředstírali. Spousta záběrů, které tu uvidíte, vznikla tak, že jsme prostě jen normálně hráli a natáčely nás při tom kamery. A diváci na to samozřejmě naprosto přirozeně reagovali."

V případě Can I Have This Dance zase Kenny Ortega se svými choreografy představil poprvé v sérii klasický sálový tanec. "Je to velice milý, romantický a okouzlující tanec," soudí Hudgens. "Teď už moc často lidi tančit waltz nevidíte, takže to, že ho tu znovu představujeme, bylo ohromující."

"Inspiroval jsem se tu Fredem Astairem a Ginger Rogers," objasňuje Ortega. "Prostě jsem chtěl získat příležitost, jak by si mohli Troy s Gabriellou zatančit o samotě v objetí."
The Boys Are Back je fantaskní rockový duet, který se odehrává v noci na autovrakovišti, a jehož aktéry jsou Troy Bolton a Chad Danforth.

"Ještě nikdy jsme vlastně neměli číslo, kde bychom byli jenom my dva," říká Zac Efron. "Když jsme byli malí, chodili jsme na to vrakoviště a předstírali, že jsme superhrdinové a špioni a ninjové," vysvětluje Corbin Bleu situaci, ve které se během zmíněných scén jejich postavy ocitají. "Vzhledem k tomu, co všechno se na nás v průběhu maturitního ročníku valí, se tam vracíme a vzpomínáme na dětství."

"Titulní skladba High School Musical je veselá a zábavná a nutí vás zvednout se a tančit," míní skladatel Ryne Sanborn. "Říkával jsem si, že All For One už nikdy netrumfnu, ale High School Musical je ještě lepší."

Velké finále se natáčelo v průběhu dvou dní na fotbalovém hřišti East High. Podílelo se na něm zhruba tisíc lidí, mezi které patřil pětadvacetičlenný orchestr či čtyřicetičlenný sbor.
"Celá ta skladba má jednoduché poselství," říká scenárista Peter Barsocchini. "To, co je na střední škole zajímavé, nemusí s maturitou skončit. Přátelství mohou pokračovat."

Při plánování závěrečných scén se Kenny Ortega opět inspiroval filmem s Fredem Astairem. "Vypadalo to, jako by celý svět byl jedno velké pódium a já si říkal, že by bylo dobré to zopakovat pro novou generaci diváků. Našim jevištěm se stalo celé fotbalové hřiště, dokonce i s obří rudou oponou."

"Po natočení posledního záběru jsem byl tak dojatý, tak šťastný a tak spokojený, že jsem ze sebe nedokázal zvolání 'Stop' vůbec vypravit," pokračuje Ortega. "Byl to skutečně velice působivý den a po třech filmech jsem cítil ohromné uspokojení."

"Skladba High School Musical je hymnou," soudí Rosenbush. "Představuje vyvrcholení všech tří filmů."

Choreografii tanečních čísel měl opět na starosti tým Kenny Ortega, Charles "Chucky" Klapow a Bonnie Story, který byl za své předchozí úspěchy oceněn Emmy.

"Kenny, Chucky a Bonnie nastavili v tanečních muzikálech nový standard, kterého se budou všichni ostatní pokoušet dosáhnout," soudí producent Bill Borden. "Myslím, že jejich talent a jejich láska k tomu, co dělají, se jasně odráží ve všech tanečních číslech, a herci je zbožňují."

"Když se mnou před několika lety začal Chucky spolupracovat, byl jako hotový živel, chrlil ze sebe nápady, měl odvahu pustit se do čehokoliv," vzpomíná Ortega. "Bonnie má zase ohromné zkušenosti. Je to učitelka, skvělá tanečnice s klasickým vzděláním, technicky naprosto dokonalá, a spolupracovala s těmi nejlepšími z nejlepších."

Taneční zkoušky se odehrávaly v Salt Lake City. "Celý týden jsme seděli u stolu a probírali jednotlivé aspekty, až teprve potom jsme se pustili do tance," vypráví Klapow. "Kenny nakreslil nějaký obrázek, protože se tak vyjadřuje nejlépe. Pak jsme si s Bonnie stoupli před zrcadla a nechali se jeden druhým inspirovat. Nejde ale jen o taneční kroky. Musí to dávat smysl. Musíme prostřednictvím pohybů vyprávět nějaký příběh."

Pro plátna kin museli choreografové zdvihnout laťku. Pro předchozí dva televizní filmy pracovalo trio na choreografii pro deset herců, dvanáct tanečníků a 190 statistů. V případě Muzikálu ze střední 3 šlo o patnáct herců, osmnáct tanečníků (a více než 60 dalších v případě velkolepějších scén) a až 2000 statistů.

Natáčení v Utahu také přineslo jednu nečekanou komplikaci. "Salt Lake City je poušť v horách a je tu hrozně sucho," objasňuje Klapow. "V takové výšce se těžko tančí. Tloukla nám srdce a potili jsme se. Nemohli jsme dýchat. Bude ze mě nejlepší sportovec na světě, protože jsem trénoval v Utahu."

Skutečnost, že se její práce tentokrát objeví na velkých plátnech kin, si vzala k srdci i kostýmní návrhářka Caroline B. Marx. "Kostýmy pro Muzikál ze střední 3 jsou mnohem módnější, každá postava je jasně definovaná," míní Marx. "V tomhle díle každá z postav dospívá. Jejich kostýmy odrážejí jejich povahy."

Režisér Ortega byl vizí, kterou Marx do kostýmů vložila, velmi potěšen. "Caroline je skutečně báječná a vstřícná a přinesla nám řadu skvělých nových nápadů. Kostýmy jsou působivější, barevnější a výraznější. Protože tu máme více fantaskních záběrů a také pohled do budoucnosti, mohli jsme si při natáčení tohoto dílu vyzkoušet věci, které jsme předtím neměli šanci zkusit. A Caroline nám v tom pomohla."

Marx se na film začala připravovat už pět měsíců předtím, než se rozjely kamery. "Chtěla jsem se ujistit, že budeme mít náskok, co se týče módních trendů, abychom mohli mít v době premiéry to nejaktuálnější, nebo dokonce to, co se teprve chystá," říká. "Jela jsem do New Yorku na Fashion Week, navštívila tam 37 přehlídek a co nejvíce party, a současně jsem chodila do všech možných salonů a setkávala se s různými návrháři."

Troy, postava Zaca Efrona, měl působit ve stylu mladého Jamese Deana nebo Elvise, s paletou sestávající převážně z modrých a šedých odstínů. Troy nosí hlavně úzké džíny Diesel, klasická trička James Perse a boty Converse nebo Van.

Gabriella Vanessy Hudgens má působit velice obyčejně. "Gabrielliny kostýmy se vyvíjejí. Začíná se svými klasickými bílými, modrými, zelenými a žlutými květovanými šaty. V průběhu filmu o sebe začíná více dbát a obléká se více bohémsky," popisuje Marx.

Sharpayin šatník působí velice luxusním a až přehnaným dojmem, přičemž většina z jejích šatů je vylepšena křišťály Swarowski. "Sharpay se zaměřuje na sytou růžovou a různé peří," říká Marx.

Ryanův šatník pochází přímo z předváděcích mol. "Obvykle nosí také fedoru Goorin Bros.," upozorňuje Marx. "Na maturitním plese má buřinku, což je inspirace populárním španělským módním trendem."

Chad Corbina Bleu je podle Marx první filmovou postavou, která chodí především v organickém a recyklovatelném oblečení. "Celý jeho šatník působí velice ekologicky," prohlašuje návrhářka. "Na tričkách American Apparel má různé nápisy, týkající se životního prostředí, jako třeba 'Úkoly mi nesnědl pes, zrecykloval jsem je' a podobně." Marx se s jeho kostýmy obrátila na ekologické firmy jako Alternative Earth, Nike nebo Maasi Treads.
Taylor Monique Coleman popisuje Marx jako "vědkyni s nádechem manažerky, říznutou jistou ženskostí.". Taylor na sobě nosí především svetry J. Crew a Banana Republic, halenky G-Star a Theory a sukně Marc Jacobs, Piazza Simione a Corey Lynn Calter. "Měli jsme z ní pocit, že se stane příští prezidentkou Spojených států, takže jsme ji oblékli hodně konzervativně," míní Marx.

Šaty na maturitní ples, které mají Gabriella, Sharpay, Taylor a Kelsi, jsou původní návrhy Marx a vyrobila je vyhlášená Madonnina švadlena Zoya Bergam.

"Každá dívka sní o tom, že bude mít na maturitním plese dokonalé šaty," soudí Rosenbush. "Caroline vzala obyčejné věci a vykouzlila z nich něco nevšedního."

Při natáčení samotném tvůrci čelili celé řadě problémů s lokacemi, s natáčením na skutečné střední škole přímo během vyučování, a fyzickým a tvůrčím výzvám přetvoření fungující střední školy a autovrakoviště na filmové kulisy.

"Ačkoliv se děj stále odehrává v Albuquerque v Novém Mexiku, prohlásil Kenny, že se chce vrátit do Utahu, kde se natáčely předchozí dva díly," vysvětluje producent Don Schein.
"Velice se mu to tam zamlouvalo, jak prostředí, tak i štáb a místní tanečníci."

Tvůrci proto i potřetí využili pro většinu natáčení Salt Lake City a skutečnou školu East High.
"Muzikál ze střední prostě do Salt Lake City patří," obhajuje tuto volbu Efron. "Zrovna tady v té tělocvičně jsme natáčeli skladbu We're All In This Together, takže je fajn se vrátit 'domů' a zase tu tančít."

"Jsme tu doma," souhlasí Hudgens. "Procházím se po těch chodbách a každé místo mi něco příjemného připomíná."

Natáčení muselo na East High začít 15 dní před koncem školního roku. Manažerka lokací Carole Fontana se svým týmem fungovala jako hlavní zprostředkovatelka mezi štábem a vedením školy. "Velice dobře jsme si byli vědomi toho, že pro školu není natáčení tou nejdůležitější věcí, která se tu odehrává."

Ředitel East High Paul Sagers míní, že je velice pozitivní, že měli studenti možnost nahlédnout pod pokličku natáčení hollywoodského filmu. "Štáb nás zapojil, kde to jen bylo možné," popisuje Sagers. "Když si například potřebovali půjčit hudební nástroje, nevyrazili do půjčovny, ale zašli nejdříve za námi. Když potřebovali hráče basketbalu, vybírali nejdříve z našich. Zhruba 800 z oněch dvou tisíc lidí ve scéně z tělocvičny jsou naši studenti a učitelé."
"Když se zdejší studenti zajímali o to, co děláme, nechali jsme je, aby se podívali, aby zkrátka měli pocit, že jde i o jejich film," říká výtvarník Mark Hofeling.

Natáčení ale podle jeho slov mělo i svá úskalí. "Když jsem si přečetl scénář, působilo to na mě celé tak trochu nezvládnutelně. A po setkání s Kennym se tenhle dojem ještě umocnil. Když Kenny řekne 'víc', tak tím skutečně myslí víc."

Podle Hofelinga obsahuje tento ambiciózní snímek prvky ze čtyř broadwayských muzikálů. "I jeden by byla slušná výzva, zejména s ohledem na to, že se tu pokoušíme zinscenovat
produkci broadwayské úrovně ve školním divadle...o školní jídelně nemluvě!"

Rozličné lokace, na kterých se film natáčel, umožnily štábu popustit uzdu své kreativní fantazii. "V případě scény v jídelně nám dal Kenny jako vzor Busbyho Berkeleyho, skvělého režiséra a choreografa ze třicátých let, který točil ohromující černobílé muzikály," prozrazuje Hofeling. "Jde tu o Sharpayin sen o New Yorku - dívka z Albuquerque sní o slávě a bohatství."

"Zbavili jsme místnost veškerých barevných doplňků - její klasická červená je pryč," pokračuje Hofeling. "Z té povědomé místnosti se stává jen jakási její ozvěna - Sharpay je lapena v pasti střední školy na maloměstě a touží se dostat pryč."

Školní divadlo East High se ve filmu objevuje v celé řadě hudebních scén. Podle Hofelinga protáhli jeviště o dva a půl metru do orchestřiště, přidali předscénu a obstarali novou oponu v rudé barvě Tygrů. Aby bylo zdůrazněno, že jde o jakýsi hudební sestřih, vyrobili tvůrci filmu celou řadu přizpůsobivých kulis, jejichž úpravami v průběhu písní podtrhávali změny v ději.
Pro natáčení waltzu na střeše musel štáb vyzvedat do výšky čtvrtého patra materiál o hmotnosti takřka čtyřicetkrát převyšující nosnost jeřábu. "Na střeše je něco magického a izolovaného," míní Hofeling. "Kenny si ale přál, aby tančili po celé střeše, což znamenalo, že jsme museli vyrobit místo o ploše takřka jednoho celého domovního bloku. Když jste tam nahoře stáli, otvíral se vám překrásný pohled na hory a na zelená údolí kolem."

Natáčení na autovrakovišti mělo svá samostatná specifika. "Mark Hofeling a jeho umělecký vedoucí Wing Lee odvedli skvělou práci," chválí režisér. "Ve skutečnosti jsme natáčeli na opravdovém autovrakovišti, ale to, co z něj ve filmu vidíte, se vůbec nepodobalo tomu, jak to místo běžně přes den vypadalo. Vytvořili tam hotové vrakové divadlo."

"Je fascinující vkročit na takové místo," soudí choreografka Bonnie Story. "Můžete zkoušet ve studiu, co se vám zachce, ale když přijdete s nacvičenou choreografií na takové místo, tak tím doslova ožije. Dokonce i kostýmní návrhářka na to měla svůj podíl, protože tanečníky oblékla tak, že vypadali jako části aut."

Tvůrci filmu si při plánování toho, kam které auto postaví, vypomáhali malými auty Matchbox. "Ve skutečnosti jde o mnohem techničtější záležitost než jen pohodit auto tuhle a támhle," objasňuje Hofeling. "Musíte přemýšlet o tempu celé skladby, o choreografii a o tom, jak je celé to místo navrženo."

Další výzvou bylo nachystání fotbalového hřiště, kde se odehrává finální scény maturitních oslav. "Tráva byla víceméně mrtvá," svěřuje se Hofeling. "Pustili jsme se do nonstop práce sedm dní v týdnu, jen aby se nám podařilo trávu zachránit a mohli natáčet."

H2O stačí přidat vodu

20. února 2009 v 12:33 | andiik |  filmi
Originální název: H2O stačí přidat vodu
Rok výroby: 2006
H2O - Stačí přidat vodu je seriál o třech dívkách jménem Rikki, Emma a Cleo. Jednoho dne se vydají na tajemný ostrov Mako a jejich život se najednou obrátí naruby. Při jakémkoli kontaktu s vodou jim totiž narostou ploutve - zkrátka se z nich stanou mořské panny. To má samozřejmě své výhody i nevýhody. O jejich malém tajemství neví totiž ani jejich vlastní rodiče. Jenom jejich dobrý kámoš Lewis. Společně prožívají stále kouzelná a napínavá dobrodružství.


Camp Rock

20. února 2009 v 12:28 | andiik |  filmi
Originální název: Camp Rock
Žánr: Komedie, Muzikál, Rodinný, Romantický
Rok výroby: 2008
Režie: Matthew Diamond

Popis filmu

Mitchie je obyčejná holka, která má sen. Chce v budoucnosti dělat to, co ji baví ze všeho nejvíc, hudbu. Právě teď vidí cestu ke splnění snu v akci "Camp Rock", která se koná každé léto .

Napřed to vypadá, že kvůli nedostatku peněz žádný camp nebude, ale nakonec díky tomu, že Mitchiina matka dostane v campu práci šéfkuchařky, se hlavní hrdinka vydává zažít své nejlepší léto v životě, kde chce i přes svou trému zazářit jako sólová zpěvačka. Ovšem vše se změní, když Mitchie potkává "hvězdu" campu Tess a její dvě kamarádky. Aby zapadla do kolektivu "dětí slavných osobností", vymyslí si historku o svém úžasném životě v Číně a matce která je hlavní hvězdou televize, a této historky se pro svou reputaci a slávu na campu drží.

Ale všechno co si Mitchie vysnila se začíná bortit jako domeček z karet. Díky svému přátelství s Tess se z ní stala vokálistka v pozadí a taky Tessin "služebníček". Jako překvapení se na campu objeví slavná popová hvězda Shane, který má jako nápravu za své hvězdné manýry být instruktorem. Po prvních neshodách se z něj a z Mitchie stanou dobří přátelé. Ale jak to tak bývá, každá lež jednou vyplave na povrch a Mitchie bude muset nést následky...


Friends - Přátelé

20. února 2009 v 12:19 | andiik |  serialy
Originální název: Friends
Žánr: Komedie, Romantický
Rok výroby: 1994

Dlouhý popis filmu

Postavy seriálu

- Zde najdete charakteristiku postav,jací mají přátelé charakter :
- Rachel : Ulítlá, poblázněná drbna
- Monika : Panovačná puntičkářka se smyslem pro cit
- Phoebe : Střelená
- Chandler : Vtipálek
- Ross : Vážný
- Joey : Klíďas

Rachel Karen Green
Zaměstnaní: Vedoucí oddělení POLO košil u Ralpha Laurena (dříve u Bloomingdale's a jako čísnice v Central perku)
Rodina: otec Leonard, matka Sandra, dvě sestry -
Ex-milenci: Barry Farber, Paolo, Ross Geller, Tag Jones,Joey
Zájmy: nakupování, roznášení drbů, plachtění
Charakteristika: Její nejlepší kamarádkou je Monica, znají se už od střední školy. Monica byla první, na kterou se Rachel obrátila, když utekla ze své svatby s Barrym. Nejdelší vztah, který měla byl s Rossem, který do ní byl zamilovaný již na střední škole. V Las Vegas se opili a vzali se, Rachel pak požádala o zrušení sňatku. Rachel přišla do party jako poslední. Jako dítě byla hodně rozmazlená, dostala úplně všechno, co si přála. Těžko se osamostatňovala, ale zvládla to. Tři roky pracovala jako číšnice v Central Perku. Pak se jí konečně podařilo prorazit do světa módy. Dva roky pracovala u Bloomingdale's a pak přešla k Ralphu Laurenovi, kam se vypracovala až k vedoucí oddělení pánských Polo košil. Za svůj oblíbený film označuje Rachel snímek Sophiina volba, ale její opravdu nejoblíbenější film je Terminátor :) Rachel je docela pěkná drbna, na střední škole byla předsedkyní třídy, královnou krásy, roztleskávačkou, prostě nejoblíbenější holkou na škole :) Rachel a Rossovi se na konci osmé sezóny narodila dcera Emma.

Monica Geller
Zaměstnání: šéfkuchařka v luxusní newyorské restauracu Javu (dříve U Alessandra)
Rodina: otec Jack, matka Judy a bratr Ross
Ex-milenci: Fan-Bobby, Richard Burk, Pete Becker
Zájmy: uklízení, vaření, sport, soutěže
Charakteristika: Monica až moc dbá na čistotu a pořádek, když něco není na svém místě, tak jí to hned rozčiluje. V pubertě měla velké problémy s nadváhou . Neměla moc velké štěstí v lásce, všechny její vztahy ztroskotaly až se zamilovala do Chandlera, za kterého se provdala. Byt, ve kterém bydlí má po babičce. Její spolubydlící dřív bývala Phoebe, pak Rachel a nyní zde bydlí spolu s Chandlerem. Monica je velmi soutěživá a nerada prohrává.Na konci seriálu společně s Cahndlerem adoptovali dvojčata Eriku a Jacka.

Phoebe Buffay
Zaměstnání: především masérka; příložitostně folková zpěvačka; dříve taxikářka, prodavačka tonerů, podnikala chvíli v oblasti cateringu s Monicou
Rodina: otec Frank, matka Phoebe, sestra dvojče Ursula, nevlastní bratr Frank; nevlastní matka Lilly (zabila se)
Ex-milenci: námořník Ryan, policista Gary, vědec David
Zájmy: zpěv a hra na kytaru, pečení sušenek

Charakteristika: Phoebe také neměla lehký život. Její otec opustil rodinu když byla malinká. Její nevlastní matka Lilly se zabila a Phoebe žila nějakou dobu na ulici. Nejdříve bydlela s Monicou, pak se přestěhovala ke své baibčce Frances. Phoebe našla svou biologickou matku, která se též jmenuje Phoebe a poznala i svého otce Franka. Phoebe je masérka, dříve pracovala v jendom newyorském salónu, jenže ji vyrazili. Od té doby masíruje lidi u sebe doma. Příležitostně se věnovala i jiným činnostem. Taxikařením, spolu s Monicou chvíli zajišťovaly hostiny na různých akcích, chvíli také prodávala tonery. Phoebe je vegetariánka, maso jedla pouze když byla těhotná, ikdyž je tu pár vyjímek... Svému nevlastnímu bratrovi Frankovi a švagrové Alice odnosila trojčata. Byla též provdaná za kluka jménem Duncan. Ten byl předtím jejím kamarádem a jelikož potřeboval zelenou kartu , tak si ho Phoebe vzala, nakonec se rozvedli. Phoebe také hraje na kytaru, skládá svoje vlastní písničky, které pak zpívá hostům v Central Perku. Phoebe se v desáté sérii provdala za Mika Hannigana, se kterým chodila od deváté řady.

Ross Geller
Zaměstnání: pracuje jako profesor na univerzitě, dříve jako paleonotlog v muzeu
Rodina: otec Jack, matka Judy, sestra Monica, syn Ben (* 1995), dcera Emma (*2002)
Ex-milenky: Carol Willick, Julie, Rachel Green, Bonnie, Emily Waltham, Mona
Zájmy: paleontologie, věda, fotbal

Charakteristika: Ross byl na střední škole zamilovaný do Rachel, začali však spolu chodit až po deseti letech. Ross byl Chandlerovým spolubydlícím na koleji a hráli spolu v studentské kapele. Je třikrát rozvedený. S Carol Willick se rozvedl, protože ona zjistila, že je lesbička. S Emily Waltham proto, že při obřadu vyslovil jméno Rachel a Emily mu pak nemohla věřit. Zrušení třetího manželství požadovala Rachel, jelikož se vzali v dost podnapilém stavu a v té době už jejich city vyhasly. S Carol má syna Bena. Rachel mu porodila dceru Emmu. Když se kvůli Emily vystěhoval ze svého bytu a posléze z nového byl vyhozen, nastěhoval se k Joeymu a Chandlerovi, pak se mu podařilo získat byt šeredného tlustého naháče. Jeden čas Rossovým domácím mazlíčkem byla opička jménem Marcel, kterou pak musel kvůli "pohlavní zralosti" dát do ZOO. Marcel se poté stal hvězdou showbyznysu.

Chandler Muriel Bing
Zaměstnání: je šéfem oddělení zpracování dat ve velké mezinárodní firmě
Rodina: otec Charles (a.k.a. Helena Handbasket), matka Nora Tyler Bing
Ex-milenky: Janice, Kathy
Zájmy: televize, stolní fotbal

Charakteristika: Chandler to v životě neměl moc lehké. Jeho rodiče se rozvedli, když byl ještě dítě. Otec opustil rodinu kvůli jinému muži - sluhovi. Rodiče mu to oznámili na den Díkuvzdání. Jeho matka je autorkou romantických (spíše erotických) novel. Otec dělá travesty show v Las Vegas pod pseudonymem Helena Handbasket :) Jeho velkou láskou byla Janice, kterou zbytek party nenáviděl. Několikrát se dali dohromady a pak se zase rozcházeli. Pak se Chandler zamiloval do Monicy a nakonec si ji vzal za ženu. Jinak dřív měl velký strach ze závazků, bál se, aby nedopadl jako jeho rodiče. Chandlerovo prostřední jméno je Muriel, ale "stydí" se za něj, je to prý rodinné jméno

Joey Francis Tribianni
Zaměstnání: herec,model, příležitostně dělá i jiné práce
Rodina: otec Joseph Sr., matka Gloria, sestry: Gina, Dina, Tina, Mary-Angela, Mary-Therese, Veronica a Cookie
Ex-milenky: těch je hodně
Zájmy: televize,stolní fotbal,sex,jídlo

Charakteristika: Joey je původem Ital. Je tak trochu hloupý, ikdyž občas mu to myslí docela dobře. Jeho herecká kariéra zatím není moc úspěšná. Největší roli měl v seriálu Dny našich životů neboli Tak jde čas, kde hrál a nyní opět hraje doktora Draka Ramoraye. Hlavní roli také ztvránil v seriálu Mac a C.H.E.E.S.E., který však byl zrušen. Měl však spoustu divadelních rolí a natočil několik reklam . Když se zrovna nevěnoval herectví, tak pracoval např. jako předvaděč pánských voňavek, prodavač vánočních stromků nebo jako gladiátor v casinu. Jeho a Chandlerovým oblíbeným pořadem je Pobřežní hlídka. Joey má velmi početnou rodinu - je jediným synem mezi 8 dětmi. Je to pěkný proutník a žádný z jeho vztahů nebyli založeny na lásce krom Rachel.

Hannah Montana

20. února 2009 v 12:15 | andiik |  serialy
Originální název: Hannah Montana
Žánr: Hudební, Komedie, Rodinný
Rok výroby: 2006

Dlouhý popis filmu

Hannah Montana je rodinný zábavný seriál, který vypráví o 14leté dívce jménem Miley Stewart. Miley je normální holka, která tráví čas školou, učením, s kamarády a doma. Večer se ale promění v velmi populární zpěvačku zvanou Hannah Montana. O tomto jejím tajemství ví jen Jackson, její táta a její rodina, ale Miley zjistí, že toto tajemství nelze utajit, tak ho ještě řekne své nejlepší kamarádce Lilly a kamarádovi Oliverovi. U tohodle seriálu se určitě hodně zasmějete, a přivítají ho rozhodně lidi, kteří mají rádi vtipné příběhy dospívajících kluků a holek...Pouze na Jetix

Kevin Jonas

20. února 2009 v 12:07 | andiik |  zpevaci
Povolání: Kytarista, zpěvák, herec
Věk: 21
Datum narození: 5. 11. 1987
Místo narození: Teaneck, New Jersey, USA
Znamení: Štír
Člen skupin: The Jonas Brothers Jonas Brothers


životopis

Kevin Jonas a jeho dva bratři (Joseph a Nick) založili skupinu Jonas Brothers, která je velice populární především v USA. Kevin je nejstarším z bratrů. V kapele hraje na kytaru a zpěvem jen doprovází.

Nick Jonas

20. února 2009 v 12:03 | andiik |  zpevaci

Životopis

Nick je ve znamení panny. Narodil se v Texasu, 16.9. 1992. Miluje hraní golfu a baseballu. Zřejmě to bude maminčin mazánek, protože v Bravu Girl na otázku: Jakému typu holek neodoláte (otázka byla i pro starší batry) odpověděl: Té, která je dobrá pro mojí mamku. V pokoji má obrázky amerických prezidentů. Nesnáší tancování. K narozeninám by si přál: Ford Mustang GT. Písnička S.O.S. je právě jeho dílem. Na Jetixu v Jonas Brothers žijí svůj sen, kluci přiznali že právě Nick je nejlepší z kapely. I Frankie řekl že ho má nejradši. A nejhorší nakonec. Až do chvíle mi vrtalo hlavou kde vzal ten náhrdelník, víte tu jakoby vojenskou známku co má skoro vždycky na krku, ale teď už to bohužel vím. Nicky má cukrovku. Kvůli tomu si to nechal vyhotovit. Alespoň ale jedno pozituvum: Díky své cukrovce je v nějakém fondu, který pomáhá dětem se stejnou nemocí. P.S. Nazívají se "Disney" kapelou:)

Nick Jonas se už od útlého věku prostavil na Broadway, ale až v roce 2005 si ho všiml Greenberg a když se s ním seznámil a jeho dvěma staršími bratry Josephem a Kevinem, založili společně skupinu The Jonas Brothers. Jejich první píseň byla Mandy,ale jejich CD se neuchytilo, pak další píseň, která se proslavila více byla Year 3000. Jejich první album It's About Time sice nebylo debutové,ale z 50000 kusů se jich prodalo 40000.

Nick, Joe a Kevin mají ale ještě nejmladšího bratra Frankiho.

Když zakládal spolu s bratry skupinu bylo mu 13 let, Joemu bylo 16 a Kevinovi 18 let. Dnes jsou o 3 roky starší a na svém kontě mají už třetí nejnovější album s názvem A Little Bit Longer. Zatim se do České republiky nedostaly.

The Jonas Brothers se objevili také v jednom z dílů Hannah Montany.
A letos natočil ještě se svými bratry film Tábor Rocku, ve kterém hrál jednu z hl. rolí Joe Jonas. Aby mohli hrát Nick a Kev, tak museli hrát ve filmu skupinu "CONNECT 3". Ve filmu s nimi hráli ještě další hvězdy,jako například Demi Lovato, Alysen Stoner,.... A na léto 2009 se chystá natáčení "CAMP ROCK 2".
Nick chodil se známou zpěvačkou a herečkou Miley Cyrus.

Nick ještě také chodil Selenou Gomez. Nick se rozešel s Miley. Ona to těžce vzala a napsala o tom písničku: 7 things, I hate on you. (Sedm věcí, které na tobě nesnáším). A důvod rozchodu? Jejich vztah byl přísně tajený ale když mu Miley při veřejném vystoupení dala VELKOU PUSU NA PUSU, to už bylo na Nicka moc.

Joe Jonas

20. února 2009 v 11:59 | andiik |  zpevaci
Povolání: Zpěvák, herec
Věk: 19
Datum narození: 15. 08. 1989
Místo narození: Casa Grande, Arizona, USA
Znamení: Lev

Životopis

Celým jménem Joseph Adam Jonas (známý jako Joe Jonas) se narodil 15. 8. 1989 v Casa Grande, v Arizoně, jako druhý syn hudebníků Kevina a Denise Jonasových. Má další tři bratry: nejmladšího Frankieho, Nicka a Kevina.

Má rád zábavu a je komediantem. To je taky důvod, proč se jako malý zajímal o jiné věci než jeho bratři. Měl sen stát se komikem, ale postupem času se dal na hudbu, které se věnuje na sto procent. Spolu s bratry Nickem a Kevinem vystupuje ve skupině The Jonas Brothers jako zpěvák, ale umí hrát i na kytaru a klavír.

Miluje vystupování a jednou se chce věnovat jak zpěvu, tak i herectví. Zatím jsme ho mohli vidět ve filmu Camp Rock, kde si zahrál Shana Greye. Dále taky v TV pořadech, ale ty se většinou vysílali jenom v Americe. Nyní se připravují filmy, kde si zahraje i se svými bratry - např. Camp Rock 2 nebo Walter the Farting Dog

Vanessa Hudgens videoklipy

20. února 2009 v 11:55 | andiik |  videoklipy


(remix)Avril Lavigne videoklipy

20. února 2009 v 11:49 | andiik |  videoklipy

upa boží písnička .... a ty cityAshley Tisdale videoklipy

20. února 2009 v 11:31 | andiik |  videoklipy

Amy Diamont videoklipy

20. února 2009 v 11:23 | andiik |  videoklipy
miley cyrous videoklipy

20. února 2009 v 11:02 | andiik |  videoklipy
♥ miluju tuhle písničku ♥Rihanna videoklipy

20. února 2009 v 10:54 | andiik |  videoklipy
Rihanna

19. února 2009 v 21:21 | andiik |  zpevacky
Povolání: Zpěvačka, modelka, herečka
Věk: 20
Datum narození: 20. 02. 1988
Místo narození: St. Michael, Barbados
Znamení: Vodnář
Rihanna

Životopis

Rihanna celým jménem Rihana Robin Fenty odstartovala vskutku dobře. Hvězda RnB a soulové scény, se narodila na Barbadosu v roce 1988. Jako teenager zpívala svým kamarádům a rodině jen pro zábavu. Jednoho dne ji její kamarád představil hudebnímu producentovi Evanu Rogersovi v New Yorku. Rogers byl velmi překvapen, jaký velký talent se v Rihanně ukrývá. Nahrál s Rihannou demo s 20 songy, hitem Pon de replay, které pak všechny poslal do vydavatelství Def Jam Records.

A vyšlo to.Její singl Pon de replay obletěl rádia celých Spojených států. Stejné úspěchy slavilo i její album Music of the sun, které bylo vydáno 30.srpna 2005. Rihanna prohlásila, že se nechala inspirovat interprety jako například: Alicia Keys, Beyoncé a Mariah Carey.Její album zní především ve stylu RnBb, hip hopu a soulu. Její první velký hit "Pon de Replay" se rychle vyskákal na druhé místo v amerických hitparádácha na 15 v Kanadě. Zrodila se nová RnB hvězda.

V dubnu 2006 Rihanna vydala druhé album A Girl Like Me a jeho hity jako například S.O.S, Unfaithful nebo Break it off ( duet se Seanem Paulem) opět vyhrávají na všech amerických hitparádách. K singlu S.O.S Rihanna natočila klip pro Nike, který se stal velmi uspěšným.

Dále na jaře 2007 vydala další své CD - Good girl gone bad, z něhož jsou zatím známé pouze dva hity - Umbrella (feat. Jay-Z) a Shut Up and Drive, který se objevil v rádiích a hitparádách teprve před pár dny (editováno 16/9/07). Song Umbrella se stal velmi populární a byl oceněn cenami MTV.

Sourozenci : 2 bratři (9 let,15 let)
Oblíbené zpěvačky : Alicia Keys, Beyoncé a Mariah Carey
Mazlíčci : 2 kočky ( Miss Kitty, Leo)

Amy Diamont

19. února 2009 v 21:14 | andiik |  zpevacky
Povolání: Zpěvačka
Věk: 16
Datum narození: 15. 04. 1992
Místo narození: Švédsko
Znamení: Beran
Amy Diamond


Životopis

Amy Diamond, celým jménem Amy Linnea Deassismont, se narodila 15.dubna 1992.
Má 3 sestry Holly, Lisu, Danielu. Její rodiče - máma Švédka a otec Angličan.
Mladá hvězda ze Švédska, která se proslavila hitem "what's in it for me." Hit se držel několik týdnů na prvních v hitparádách v Polsku, Norsku, Finsku, Dánsku a Amyně rodném Švédsku.A 3 měsíce v první desítce. Než dobyla srdce fanoušků, naštěvovala několik let kurzy hraní a tance a účastnila se rovněž různých soutěží mladých talentů.
Dnes je považována za největší švédskou hvězdu.
Mezi její největší úspěchy patří ocenění Nordic Music Awards 2005 za What´s in it for me či postoupení až do finále v Melodifestivalenu 2008.
Nyní má Amy na svém kontě 3 alba+ jednu Vánoční ve švédštině a několik singlů.


Avril Lavigne

19. února 2009 v 20:26 | andiik |  zpevacky

Životopis

Avril Ramona Lavigne Whibley, narozená 27. září 1984, je kanadská rocková zpěvačka a držitelka ceny Grammy.
Ačkoliv jsou její rodiče původem francouzského původu, Avril francouzsky nemluví

Avril není typickou mladou popovou princeznou, ve skutečnosti byla přesný opak Britney Spears. Je to bývalá divoká skejtařka, která má ráda punk-rokovou hudbu.Ale v této době už není divoká skejtařka jako bývala.Tět se už věnuje píše rodině.
Avril má mladší sestru a staršího bratra. Se zpěvem začala již ve dvou letech v místním kostelním sboru. V tomto sboru zpívala do svých deseti let. Krátce poté, díky svému pěveckému nadání vyhrála hlavní cenu v soutěži místní rozhlasové stanice. Touto cenou byla cesta do Ottawy, kde si zazpívala duet se slavnou zpěvačkou Shania Twain.

Ve svých 13 letech začala psát své vlastní písně a hrát na kytaru. Brzy poté nahrála na videokazetu své hudební výkony a poslala je několika nahrávacím společnostem. Naštěstí si jí všiml šéf nahrávací společnosti Arista Records Antonio L.A. Reid. Avril proto odjela do Manhattanu v New Yorku, kde z ní chtěl Reid udělat popovou zpěvačku klasického formátu. Ona však chtěla být jiná, chtěla být umělcem, který je spojen s tvořením písní, jež zpívá. Proto se Avril rozhodla odjet na západní pobřeží do Los Angeles. Zde se spojila s vydavatelstvím Nettwerk Managementem a producentem/skladatelem Cliffem Magnessem. To jí nechalo zcela volnou ruku a texty si proto Avril píše sama.

Spolu s Cliffem dokončili singl Complicated, který se stal ihned velkým hitem, jež válcoval žebříčky všech možných hitparád. Tento úspěch byl obrovský a Avril nazpívala debutové album "Let Go" (2002). Pět týdnů po vydání se stalo platinovým a jeho úspěch i nadále rostl.

Avril zpívá se svou kapelou, kterou tvoří bubeník Matthew Brann, bas kytarista Mark Spicoluk, kytaristi Jesse Colburn a Evan Taubenfeld. Své celosvětové turné začala prvními návštěvami Japonska, Evropy a v Austrálie. V roce 2004 produkovala svoje album "Under My Skin", na kterém opět ukázala svůj talent.

Mezi rokem 2005 a 2006 se z drzé punk-rockerky stává velká citlivka a doslova pro někoho ztělesněná Barbie. Avril si totiž obarví vlasy na blond, na dovolené v Benátkách se zasnoubí se svým dlouholetým přítelem Derickem a fotí do modních časopisů. To, co Avril dříve nesnášela se teď stává samozřejmostí a šokovaní fanoušci se nestačí divit. Udájně si je obarvila na blond kvůli životopisnému snímku, kde prý hraje Courtney Love. Většina fanoušků se od ní odvrací a Avril točí více filmy a fotí pro časopisy.

15.7.2006 si Avril Lavigne vzala svého přítele, frontmana skupiny Sum 41, Derycka Whibleyho. Soukromý obřad se konal ve městě Montecito v Kalifornii. Avril byla s Deryckem zasnoubená přesně rok (zasnoubili se na dovolené v Benátkách).

Do kin se v roce 2007 dostává její první film Fast Food Nation, který vypovídá o nezdravém stravování v USA.

17. dubna 2007 Avril Lavigne vydala již svoje třetí Album, které nese název The Best Damn Thing. Avril tvrdí, že dneska je živá, rocková a hlavně, že je hravá. Z tohoto alba známe již písničky Keep Holding on, Girlfriend,When you're Gone, Hot nebo The Best Damn Thing ...


Dne 8.7 2008 Avril Lavigne přijela už po druhé do Prahy se svým albem The Best Damn Thing.

Koncert, vyšel už na DVD The Best Damn Tour Live in Toronto. Je tam zaznamenaný kocert, který byl i v Praze.

V roce 2008 Avril Lavigne vydává své čtvrté album, Které má název All you will never know...

* * ***
***